Sürdürülebilirlik

Ana Sayfa / Sürdürülebilirlik / Kalite

Kalite

Müşteri memnuniyetini daima en üst düzeyde tutmayı temel politika olarak belirleyen DÜZCE CAM; tasarım aşamasından başlayarak üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamaları kapsayan ve sürekli gelişmeyi hedefleyen Kalite Yönetim Sistemini benimsemekte, uygulamakta ve sürekliliğini sağlamaktadır.

Müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda en son teknolojik yatırımlar ile cam sektöründe lider firma olma yolunda hızla ilerleyen DÜZCE CAM, Toplam Kalite Yönetimi anlayışını benimseyerek takım ruhu içinde hedeflerine hızla ulaşmakta, yenilikçi stratejik yaklaşımıyla piyasadaki rekabet gücünü artırarak sektörün gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Bu bağlamda; ilk olarak 2011 yılında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesini Türk Standardları Enstitüsü tarafından almaya hak kazanan DÜZCE CAM, bu süreçte Kalite Yönetim Sistemini sürekli olarak geliştirmiş ve Haziran 2017’de ISO 9001:2015 revizyonuna geçerek Kalite anlayışını bir üst seviyeye taşımıştır. Ayrıca yine Türk Standartları Enstitüsü tarafından Düz Cam için EN 572-2, Lamine Emniyet Camı için EN 12543-2 ve Ayna ürünleri için EN 1036-1 ürün standartları kapsamında TSE Uygunluk Belgelerine sahip olan DÜZCE CAM; hammaddeden nihai ürüne giden imalat sürecini tamamen bu standartlar çerçevesinde gerçekleştirmekte ve yine bu standartlarda belirtilen kalite gerekliliklerini yerine getirmektedir.

Halihazırda ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 Yönetim Sistemleri’ni de bünyesinde bulunduran ve bu sistemlerin entegre bir şekilde sürdürülmesini sağlayan DÜZCE CAM, ISO 27001 Bilgi Güvenliği ve ISO 50001 Enerji yönetim sistemlerinin belgelendirme başvurularına hazırlanmakta ve bu sistemlerin de firmaya entegrasyonunu planlamaktadır.

Entegre yönetim sistemlerimiz dahilinde oluşturduğumuz politikamız ve TSE tarafından belgelendirilen Yönetim Sistemleri belgelerimiz ile Ürün Uygunluk Belgeleri aşağıda yer almaktadır;